Zbiorniki na wodę deszczową EKO OG 2.0, 3.0, 4.0
Systemy zbierania wody deszczowej umożliwiają jej magazynowanie i późniejsze wykorzystanie do celów bytowo-gospodarczych. Firma Nolen Sp. z o.o., wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, opracowała i wprowadziła do oferty szeroką gamę rozwiązań – od prostych systemów po zaawansowane, kompleksowe instalacje. Odpowiednio dobrany i zaprojektowany system pozwala znacząco ograniczyć zużycie kosztownej wody wodociągowej, przyczyniając się do oszczędności i zrównoważonego gospodarowania zasobami.
Podstawowy system do zbierania i magazynowania wody deszczowej składa się z podziemnego zbiornika, do którego spływa woda opadowa. Następnie przechodzi ona proces filtracji, którego stopień zaawansowania zależy od zastosowanych rozwiązań i planowanego wykorzystania wody. Standardowe wyposażenie obejmuje filtr umieszczony wewnątrz zbiornika, który zatrzymuje zanieczyszczenia stałe, takie jak liście, drobne gałązki i inne zanieczyszczenia.
SCHEMAT ZBIORNIKA NA WODĘ DESZCZOWĄ – EKO OG 2.0, EKO OG 3.0, EKO OG 4.0


PODSTAWOWE WYPOSAŻENIE
- zbiorniki o pojemności 2000L, 3000L, 4000L
- siatkowy kosz filtracyjny
- pokrywy zbiornika.
DODATKOWE WYPOSAŻENIE
- nadstawki zbiornika o wysokości 50 lub 100 cm
- przewody połączeniowe z rur PVC
- pompa pływakowa do wody
- pompa automatyczna do wody
- centrala deszczowa
ZESTAW WODY DESZCZOWEJ

Zbiorniki mają być transportowane w pozycji poziomej (kominy rewizyjne ustawione pionowo) odpowiednio zabezpieczone przez pasy mocujące. Przy rozładunku powinien uczestniczyć klient / kupujący – urządzenie powinno zostać sprawdzone. Należy zachować ostrożność podczas przenoszenia zbiornika. Zbiornik należy podnosić za pomocą liny lub zawiesia przełożonego przez zamocowany na zbiorniku uchwyt lub od spodu za pomocą wózka widłowego. Ostrożnie podnieść z pojazdu dostawczego i umieścić na równym podłożu. Nie staczać zbiornika z pojazdu dostawczego, zbiorniki nie mogą być rzucane, nie powinny ciągnięte po podłożu.
W górnej części znajduje się uchwyt, do którego mogą być zamocowane pasy zabezpieczające.
Zasady ogólne
- Aby zachować dobry stan urządzenia i jego działanie należy przestrzegać niniejszej instrukcji obsługi wraz z załącznikami.
- Zauważone usterki należy zgłosić producentowi / sprzedawcy.
- Nieprawidłowy montaż może mieć wpływ na nieprawidłową pracę oczyszczalni.
- Wykonaniem wykopu i instalacją oczyszczalni powinien zajmować się wyspecjalizowany wykonawca.
- Nie wchodź nigdy do niewentylowanego zbiornika – ZAGROŻENIE ŻYCIA!
- Upewnij się, czy grunt wokół oczyszczalni nie posiada czynników, które mogą mieć negatywny wpływ w trakcie i po zakończeniu montażu (zagwarantuj stabilną pozycję, zachowaj bezpieczną odległość od budynków).
- Nie należy wykonywa prac przy silnych opadach deszczu (ryzyko zawalenia wykopu).
- Przy wszystkich pracach montażowych należy uwzględnić osiadanie gruntu.
Przed rozpoczęciem montażu należy sprawdzić czy zbiornik nie został uszkodzony w czasie transportu.
Wykonujemy wykop pod zbiornik o wymiarach w rzucie 0,5 – 1,0 m większy od gabarytów osadnika. Minimalna szerokość obsypki wynosi 50 cm z każdej strony zbiornika.
Wykonujemy podsypkę o grubości min. 30 cm mieszaniną cementu i piasku w proporcji 1:3 i zagęszczamy do co najmniej 85% (wg skali Proctora).
Opuszczamy zbiornik do wykopu, poziomujemy oraz wykonujemy pierwszą warstwę 30 cm obsypki cementowo-piaskowej celem jego stabilizacji (w proporcji 1:3 i zagęszczamy do min. 85% wg skali Proctora).
Po wypoziomowaniu i ustabilizowaniu zbiornika wykonujemy obsypkę warstwami co 30 cm z równoczesnym jej zagęszczeniem do poziomu króćca odpływowego wg proporcji i stopnia zagęszczenia jak wyżej (w proporcji 1:3 i zagęszczamy do min. 85% wg skali Proctora).W trakcie zasypki osadnik należy napełniać wodą, tak aby jej poziom był każdorazowo minimalnie wyższy od poziomu obsypki.
Po wykonaniu obsypki i jej zagęszczeniu podłączamy króciec dopływowy i odpływowy łącząc go równocześnie ze studzienką rozdzielczą.
Montujemy nadstawkę DN 650 dostosowując wysokość do przewidywanego poziomu gruntu (terenu) i kończymy wykonywanie zasypki z zagęszczeniem. Podczas montażu nadstawki należy bezwzględnie uszczelnić miejsce łączenia ze zbiornikiem specjalnym przeznaczonym do tego klejem (np. Wurth klej + szczeliwo) lub innym odpowiednim środkiem uszczelniającym i następnie przykręcić wkrętami (np.typu Farmer). Pokrycie zbiornika nie powinno przekraczać 120 cm.
Po zakończeniu montażu osadnika należy przeprowadzić próbę szczelności.
Po zakończeniu wyżej wymienionych prac przystępujemy do montażu drenażu.
Po wykonaniu wykopu w zależności od rodzaju gruntu wykonujemy warstwę zabezpieczającą z równoczesnym montażem rur drenarskich i w razie konieczności warstwę podtrzymującą i przykrycie jej geowłókniną.
Niewielkie odkształcenia zbiornika wynikają z właściwości zastosowanego materiału i nie mają wpływu na prawidłowe działanie oczyszczalni. Dopuszcza się odkształcenie zbiornika nie większe niż 5%.
MONTAŻ ZBIORNIKA Z PEHD
Moja Woda
Polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nieustannie podkreśla, że mamy w na naszym obszarze stan suszy hydrologicznej. Polskę dotykają regularnie susze od wielu lat i nie poprawią sytuacji. Sytuacja wody w naszym kraju jest zła i robi się coraz gorsza. Uruchomiony został program „Moja Woda” z budżetem 130 milionów złotych, którego inwestycja może przynieść wiele korzyści. Program ma na celu ochronę zasobów wody poprzez zwiększenie retencji na terenie posesji przy budynkach jednorodzinnych oraz wykorzystywanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej, w tym dzięki rozwojowi zielono-niebieskiej infrastruktury. Mamy do zaoferowania zbiorniki o wysokiej jakości spełniające wszystkie normy i atesty programu „Moja Woda” dzięki czemu nasz zbiorniki podlegają refundacji.
Przy doborze zbiornika na wodę zadajemy sobie wiele pytań?
- Czy zbiornik na deszczówkę wymaga pozwolenia?
- Czy zbiornik na deszczówkę wymaga zgłoszenia?
- Jaki zbiornik na wodę deszczową?
- Jak dobrać zbiornik na wodę deszczową?
- Jak zamontować zbiornik na wodę deszczową?
- Jak jest cena zbiornika na wodę deszczową?
- Na każde z tych pytań odpowiemy pod nr tel.: (+48) 664 101 600
Nolen oferuje systemy odprowadzania deszczówki, pozwalające na jej zbieranie i wykorzystywanie w zastępstwie wody pobieranej z wodociągów lub studni głębinowych. Stawiamy na indywidualne podejście do Klienta: zawsze przygotowujemy dedykowany projekt i instalację dopasowaną do potrzeb użytkownika i warunków miejscowych. Oferowane przez nas systemy wody deszczowej można wykorzystywać przez cały rok – również w przy utrzymujących się ujemnych temperaturach w okresie zimowym.
Wykorzystanie wody deszczowej w ramach systemu odprowadzania deszczówki proekologicznie, które pozwala na znaczące obniżenie rachunków za wodę. Jeżeli jesteśmy posiadaczami przydomowego ogródka, to już sam zbiornik wody deszczowej wyposażony pompę pozwala na znaczące oszczędności – szczególnie w okresach suszy, gdy rośliny potrzebują intensywnego podlewania, a dodatkowo może dojść do przerw w dostawach wody. Jednak nie jest to jedyna możliwość wykorzystania deszczówki.
Dane produktu EKO-OG
Produkty roto
- Przydomowa oczyszczalnia ścieków biologiczna SBR
- Przydomowa oczyszczalnia ścieków biologiczna BDH
- Przydomowa oczyszczalnia ścieków biologiczna Soft SBR
- Przydomowa oczyszczalnia ścieków biologiczna PureFlow
- Przydomowa oczyszczalnia ścieków EKO OG
- Przydomowa oczyszczalnia ścieków B.1, B.1,5
- Przydomowa oczyszczalnia ścieków B.2, B.3, B.4
- Przydomowa oczyszczalnia ścieków P.3, P.4, P.5, P.6
- Akcesoria do oczyszczalni Nolen
- Osadniki gnilne – szamba plastikowe
- Zbiornik na paliwo 1000 Litrów Nolen
- Zbiornik na paliwo 1500 Litrów Nolen
- Zbiornik na paliwo 1500 B Litrów Nolen
- Zbiornik na paliwo 2500 Litrów Nolen
- Zbiornik na paliwo 2500B Litrów Nolen
- Zbiornik na paliwo 5000 Litrów Nolen
- Zbiornik na paliwo 9000 Litrów Nolen
- Zbiorniki do nawozów płynnych (RSM)
- Zbiornik na paliwo 250L – mobilny
- Zbiornik na paliwo 460L – mobilny
- Zbiornik na paliwo 600L – mobilny
- Akcesoria do zbiorników ON
- Zbiorniki na wodę deszczową EKO OG 2.0, 3.0, 4.0
- Zbiorniki na wodę deszczową B.1, B.1,5
- Zbiorniki na wodę deszczową B.2, B.3, B.4
- Zbiorniki na wodę deszczową P.3, P.4, P.5, P.6