Przydomowa oczyszczalnia ścieków P.3, P.4, P.5, P.6

PRODUKT ZGODNY Z NORMĄ PN-EN 12566-3+A2:2013-10

P.3

P.4

P.5

P.6

PRZEZNACZENIE

Przydomowa oczyszczalnia ścieków z drenażem rozsączającym produkcji firmy Nolen Sp. z o. o. przeznaczona jest do oczyszczania ścieków bytowo-gospodarczych z pojedynczych gospodarstw zagrodowych lub budynków mieszkalnych w zabudowie rozproszonej przy braku możliwości odprowadzenia ścieków do systemu kanalizacji zbiorczej. Jest to skuteczne, trwałe i tanie w eksploatacji rozwiązanie. Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w specyfikacjach technicznych, wyposażenie standardowe i dodatkowe może ulegać modyfikacjom wynikającym np. z ulepszania produktów, indywidualnego zamówienia itp.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków
LINIA PRODUKTOWA
P.3 - 3000L
P.4 - 4000L
P.5 - 5000L
P,6 - 6000L
WYPOSAŻENIE OCZYSZCZALNI
Osadnik gnilny
pokrywa komina rewizyjnego
kosz filtracyjny
Rura PP DN 110 szara 1m – 6 szt.
Kolano PP DN 110 87° szare – 5 szt.
Kominek napowietrzający – 3 szt.
Geowłóknina szerokość 0.5m – 25 mb
Rury drenażowe PP DN 110 szare 2m – 12 szt.
Studzienka rozdzielcza DN 300 H-05 – 1 szt.
W opcji system rozsączania w formie tuneli
Przydomowe oczyszczalnie ścieków

TYPOSZEREG OCZYSZCZALNI

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

ZESTAWY OCZYSZCZALNI

zestawy-oczyszczalni-p3-Nolen
Rysunek poglądowy - zestaw oczyszczalni - drenaż rury
zestawy_oczyszczalni-p3-Nolen-tunele
Rysunek poglądowy - zestaw oczyszczalni - drenaż tunele

LOKALIZACJA OCZYSZCZALNI

Uwaga! Oczyszczalnia powinna być zlokalizowana w terenie nieprzejezdnym z możliwością dojazdu wozu asenizacyjnego.

drenaz-P3-osadnik-Nolen
Rysunek poglądowy - drenaż rozsączający, osadnik P3 Nolen
drenaz_Nolen-schemat
Rysunek poglądowy - drenaż rozsączający - wymiary
Przydomowe oczyszczalnie ścieków

MONTAŻ OSADNIKA Z PEHD

MONTAŻ ZBIORNIKA W TRUDNYM TERENIE

mocowanie-zbiornika-P4-Nolen
Zasady ogólne
Przed rozpoczęciem montażu należy sprawdzić czy zbiornik nie został uszkodzony w czasie transportu. Zauważone usterki należy zgłosić producentowi / sprzedawcy.
Aby zachować dobry stan urządzenia i jego działanie należy przestrzegać niniejszej instrukcji obsługi wraz z załącznikami. Nieprawidłowy montaż może mieć wpływ na nieprawidłową pracę oczyszczalni. Wykonaniem wykopu i instalacją oczyszczalni powinien zajmować się wyspecjalizowany wykonawca.
Nie wchodź nigdy do niewentylowanego zbiornika – ZAGROŻENIE ŻYCIA!
Upewnij się, czy grunt wokół oczyszczalni nie posiada czynników, które mogą mieć negatywny wpływ w trakcie i po zakończeniu montażu (zagwarantuj stabilną pozycję, zachowaj bezpieczną odległość od budynków).
Nie należy wykonywa prac przy silnych opadach deszczu (ryzyko zawalenia wykopu).
Przy wszystkich pracach montażowych należy uwzględnić osiadanie gruntu.
Po montażu zbiornika i po każdym przeglądzie serwisowym należy sprawdzić czy włazy rewizyjne są zamknięte i odpowiednio zabezpieczone przed otwarciem.
Wykonujemy wykop pod osadnik o wymiarach w rzucie 0,5 – 1,0 m większy od gabarytów osadnika. Minimalna szerokość obsypki wynosi 50 cm z każdej strony zbiornika.
Wykonujemy podsypkę piaskową o grubości min. 30 cm i zagęszczamy do co najmniej 85% (wg skali Proctora).
Opuszczamy zbiornik do wykopu, poziomujemy oraz wykonujemy pierwszą warstwę 30 cm obsypki piaskowej celem jego stabilizacji i zagęszczamy do min. 85% wg skali Proctora.
Należy sprawdzić położenie dyfuzorów napowietrzających. Powinny leżeć płasko na dnie zbiornika.
Po wypoziomowaniu i ustabilizowaniu zbiornika wykonujemy obsypkę warstwami co 30 cm z równoczesnym jej zagęszczeniem do poziomu króćca odpływowego wg proporcji i stopnia zagęszczenia jak wyżej. W każdej warstwie wypełnienia osadnik należy napełniać wodą do poziomu obsypki. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na dokładne wypełnienie wszystkich zagłębień zbiornika materiałem oraz mocne ubicie warstw, tak by w zasypce nie było żadnych pustych przestrzeni, co zagwarantuje stabilność zbiornika.
Po wykonaniu obsypki i jej zagęszczeniu podłączamy króciec dopływowy i odpływowy łącząc go równocześnie ze studzienką rozdzielczą.
Montujemy nadstawkę DN 650 dostosowując wysokość do przewidywanego poziomu gruntu (terenu) i kończymy wykonywanie zasypki z zagęszczeniem. Podczas montażu nadstawki należy bezwzględnie uszczelnić miejsce łączenia ze zbiornikiem specjalnym przeznaczonym do tego klejem (np. Wurth klej + szczeliwo) lub innym odpowiednim środkiem uszczelniającym i następnie przykręcić wkrętami (np.typu Farmer). Pokrycie zbiornika nie powinno przekraczać 120 cm.
Po zakończeniu montażu osadnika należy przeprowadzić próbę szczelności.
Po zakończeniu wyżej wymienionych prac przystępujemy do montażu drenażu.
10. Po wykonaniu wykopu w zależności od rodzaju gruntu wykonujemy warstwę zabezpieczającą z równoczesnym montażem rur drenarskich i w razie konieczności warstwę podtrzymującą i przykrycie jej geowłókniną.
Po instalacji urządzenia oraz jego uruchomieniu bardzo ważnym jest sprawdzenie poprawnego ułożenia dyfuzorów znajdujących się w strefie biologicznego oczyszczania. Należy uchylić właz reaktora biologicznego i jeżeli to konieczne unieść dyfuzor i ułożyć płasko na dnie, co zapewni równomierne napowietrzanie ścieków.
Przestrzeganie wytycznych producenta zapewni stabilność i funkcjonalność zbiornika oczyszczalni i jego prawidłowe zachowanie w wykopie. Niewielkie odkształcenia zbiornika wynikają z właściwości zastosowanego materiału i nie mają wpływu na prawidłowe działanie oczyszczalni. Dopuszcza się odkształcenie zbiornika nie większe niż 5%.
drenaz_Nolen_schemat-600x424
Zbiornik-p3-odleglosci-Nolen
Przydomowe oczyszczalnie ścieków

WENTYLACJA INSTALACJI

Schemat wentylacji i dodatkowego odpowietrzenia oczyszczalni. Rysunek poglądowy.

przydomowa-oczyszczalnia-sciekow-drenaz_nolen_dom
Przydomowe oczyszczalnie ścieków
Close
Close
Cart (0 items)
Do góry